21
09
2019

Konwencja i nie tylko

W sobotę Katowice stały się centrum politycznej mapy Polski. Na konwencję Prawa i Sprawiedliwości, poświęconą przede wszystkim gospodarce, przyjechali między innymi Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i była premier Beata Szydło. Podczas spotkania w Międzynarodowym Centrum Kongresowym zaprezentowany został Pakiet dla Przedsiębiorców zawierający propozycje wsparcia i ulg dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jak podkreślił Prezes Kaczyński, Polska ma szansę stać się krajem na poziomie zachodu Unii Europejskiej i pozostać nim już na stałe. Liderzy PiS zaznaczali, że dla rozwoju Polski ogromne znaczenie ma też wierność tradycyjnym wartościom oraz solidarność społeczna. – Odrzuciliśmy coś, co było anachroniczne, szkodliwe społecznie, ekonomicznie, moralnie, bo godziło w podstawy moralności, w podstawy związków między ludźmi, godziło w to, co jest spoiwem społeczeństwa– mówił Jarosław Kaczyński. – – Przed nami jest przyszłość i pytanie, czy ta przyszłość to będzie kontynuacja naszego planu, naszej polityki, czy też będzie to cofnięcie się do tego wszystkiego, co było.

Po zakończeniu konwencji premier Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Rudy Śląskiej. Wraz z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w okręgu nr 74 Dorotą Tobiszowską oraz Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem rozmawiał z obecnymi i odpowiadał na pytania. Nie mogło tam zabraknąć i naszej silnej ekipy, zaangażowanej w poparcie najlepszej kandydatki na Senatora.  Premier też zresztą nie ukrywał, że wybór  Doroty Tobiszowskiej, osoby zaangażowanej w sprawy Śląska i znającej największe bolączki regionu może być wielką szansą nie tylko dla Rudy Śląskiej, ale i wszystkich miast zmagających się z podobnymi problemami miasta poprzemysłowego.

My nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości.

151413121110987654321

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>