09
04
2021

Czas na Tatę

Czy piszemy jeszcze listy? Przyznają Państwo, że dużo rzadziej niż kiedyś. Ale z racji wieku;-) pamiętam jeszcze, jakie emocje towarzyszyły dawniej rozrywaniu koperty, na którą czekało się czasem tygodniami. Kontakt międzyludzki był i miejmy nadzieję, zawsze pozostanie jedną z najważniejszych wartości. Nie ważne, czy w formie analogowych listów, czy wiadomości internetowych.

Senator Dorota Tobiszowska ogłosiła właśnie konkurs „List do Taty”, skierowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych. Organizatorami są Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP oraz Zespół Tato.net Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego.

Zadaniem dla dzieci jest napisanie listu do taty. Bez znaczenia, czy jest to rodzony ojciec, ojczym, opiekun czy tata zastępczy. Ważne, by w swojej pracy opowiedziały, kim jest dla nich ojciec i co oznacza więź między nimi. Konkurs przeprowadzony będzie w czerwcu w śląskich szkołach i placówkach oświatowych.

Zachęcam opiekunów  i nauczycieli do przekazywania konkursowych listów na adres Biura Senatorskiego Doroty Tobiszowskiej przy ul. Niedurnego 34, 41-709 Ruda Śląska. Oceny prac i wyłonienia zwycięzców etapu okręgowego dokona jury, a spośród laureatów w okręgach wybrani zostaną zwycięzcy. Uroczyste  wręczenie nagród odbędzie się w październiku podczas uroczystej gali w Senacie RP. Wezmą w nich udział dzieci wraz ze swoimi ojcami, oprócz pobytu w Parlamencie RP przygotowane zostaną również inne atrakcje.

Zapraszam do udziału w konkursie, jako tata sam wiem, jak ważne są wspólne spędzanie czasu, rozmowy, zrozumienie, a czasem nawet spory:-) „List do Taty” to doskonała okazja, by wyrazić to, czego czasem na co dzień nie mówimy wprost. A na pewno warto….

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>