Sztafeta Wesołych Foczek

Kolejna, 11 już sztafeta pływacka uczniów szkół podstawowych z Świętochłowic zorganizowana przez Dziecięcą Sekcję Ratownictwa Wodnego „WESOŁE FOCZKI” działająca przy Drużynie WOPR Świętochłowice, w październiku przeszła do historii.

Dzieci po raz ósmy pokonały umowny odcinek Wisły, tym razem z Torunia do Korzeniewa (122,2 km). Sztafeta ta również zakończyła się ogromnym sukcesem – przepłynięto 138 km i 200 m, co daje łącznie 11 056 długości basenu. Dystans ten pokonało 318 dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli miasta Świętochłowic pod fachowym nadzorem Ratowników Drużyny WOPR Świętochłowice. Jak zawsze nasi ratownicy stanęli na wysokości zadania.

Czytaj więcej

Kolejny ważny krok

Szanowni Państwo, z dumą i radością dzielę się informacją, że odebrałem dyplom studiów MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. To był trudny rok i wymagające studia, dlatego radość z ich ukończenia tym większa. Tym bardziej, że zdobyta wiedza pozostaje i pomaga w codziennej pracy. Wielu rzeczy się dowiedziałem, a na wiele spojrzałem z innej strony. Bardzo cenne i inspirujące doświadczenie.

Czytaj więcej

Głosujmy na Dorotę – warto!

Już kilka razy zwracałem się do Was z prośbą o poparcie kandydatów PiS w wyborach. Chciałbym to dziś zrobić ponownie. Tym razem będzie to jednak inna prośba. Inna, bo dotyczy osoby pełnej cech, o które w świecie polityki coraz trudniej. Start Doroty Tobiszowskiej do senatu był dla wielu osób niespodzianką. Dla niektórych tak dużą, że do dziś nie mogą w to uwierzyć;-)

Ale zostawmy z boku sprawy, które nie są warte uwagi. Wolę powiedzieć kilka słów o Dorocie. Co wyróżnia ją na tle polityków? Szczerość, ogromna otwartość w podejściu do ludzi i radość z tego,

Czytaj więcej

Konwencja i nie tylko

W sobotę Katowice stały się centrum politycznej mapy Polski. Na konwencję Prawa i Sprawiedliwości, poświęconą przede wszystkim gospodarce, przyjechali między innymi Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i była premier Beata Szydło. Podczas spotkania w Międzynarodowym Centrum Kongresowym zaprezentowany został Pakiet dla Przedsiębiorców zawierający propozycje wsparcia i ulg dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jak podkreślił Prezes Kaczyński, Polska ma szansę stać się krajem na poziomie zachodu Unii Europejskiej i pozostać nim już na stałe. Liderzy PiS zaznaczali, że dla rozwoju Polski ogromne znaczenie ma też wierność tradycyjnym wartościom oraz solidarność społeczna.

Czytaj więcej

Koniec lata

Zakończenie lata bez sztafety i ratowniczego spotkania po latach nie byłoby tak udaną imprezą sportową. Tym razem  w Koszęcinie. Bardzo szkoda, że Grzegorz Truchan musi to robić poza miastem. Wiem, że Prezydent uprawia sport i popiera takie inicjatywy, więc może czas, żeby osoby zaangażowane w sport i kulturę miały możliwość dania ujścia swoich pomysłów w naszym mieście.

Tego typu imprezy nie wymagają dużych nakładów, a łączą zdrowy tryb życia ze wspólnym spędzaniem czasu. Dlatego niezmiennie namawiam na promowanie zdrowego stylu życia.

Czytaj więcej

Krew ratuje życie

Okres wakacyjny to nie tylko słońce, plaża i wypoczynek, ale też okres największego zapotrzebowania na krew. Dlatego pamiętajmy o tym, że „Słodko jest się dzielić“. Cieszy każda nowa osoba, która zdecydowała się dołączyć do grona honorowych krwiodawców.

Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą i mogą podzielić się z potrzebującymi, do odwiedzenia ambulansu lub stacji krwiodawstwa. Krew jest to dar na wagę złota, bo niczym nie da się jej zastąpić. Pamiętajmy o tym, bo nigdy nie wiadomo, kiedy my lub nasi bliscy będziemy potrzebowali pomocy.

Czytaj więcej

Zbieramy podpisy poparcia

Rozpoczynamy akcję zbiórki podpisów poparcia dla kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu RP. Zachęcamy do złożenia podpisu na obydwu listach. Będziemy wdzięczni za pomoc. Można je wydrukować i przedstawić do podpisu rodzinie i znajomym. Listy są zalinkowane poniżej.
Okręg do Senatu RP nr 74 obejmuje Chorzów, Piekary Śląskie, Rudę Śląską, Siemianowice Śląskie i Świętochłowice.  Okręg nr 31 do Sejmu RP obejmuje obszar miast na prawach powiatu Katowic, Chorzowa, Mysłowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic i Tychów oraz powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Jeśli będą Państwo chcieli przekazać wypełnione listy,

Czytaj więcej

Piknik Rodzinny

W siemianowickim Parku Tradycji odbył się Piknik Rodzinny z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Pogoda niestety nie rozpieszczała, więc trzeba było schronić się pod dachem. Nie zepsuło to jednak atmosfery spotkania ani humorów uczestników. W pikniku oprócz premiera udział wzięli także posłowie i samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości z regionu. Była okazja do rozmów, dyskusji i spotkań z dawno nie widzianymi znajomymi.

Czytaj więcej

Konwencja Programowa Prawa i Sprawiedliwości

Konwencja Programowa PiS za nami. Katowice na trzy dni stały się Centrum Polski. Jak powiedział Prezes Jarosław Kaczyński, dobra zmiana musi być kontynuowana i właśnie podczas konwencji zainaugurowane zostały starania o dalsze przeprowadzanie pozytywnych zmian dla naszego kraju. – Polska silna i życzliwa wobec swoich obywateli może odnosić sukcesy i właśnie taką Polskę chcemy budować – mówił Prezes.

Miałem zaszczyt i przyjemność brać udział w Konwencji, przysłuchiwać się dyskusjom i wystąpieniom znamienitych gości. Jestem pewien, że przedstawione kierunki dają szansę na rozwój wielu gałęzi gospodarki, także na Śląsku,

Czytaj więcej

Pomóżmy oddając krew

Jak co roku, latem wzrasta zapotrzebowanie na krew. Okres urlopowy sprzyja także, niestety, wypadkom, więc krwi potrzeba jeszcze więcej niż zawsze. Wszyscy możemy pomóc zostając honorowymi dawcami krwi. Od lat namawiam do tego przyjaciół oraz znajomych i muszę przyznać, że z niezłym skutkiem.  Dziś chciałbym poprosić Państwa o ten szczególny dar dla drugiego człowieka.  Jako ratownik wody i nurek daję więc dobry przykład i mam nadzieję na jak najliczniejsze naśladownictwo. Musimy pamiętać o tym, że krwi nie zastąpi żaden lek, a sztucznie wyprodukować jej się nie da. Tylko bezinteresowna pomoc jest w stanie sprawić,

Czytaj więcej