Pływanie w czasie

Sport i podróże w czasie jednocześnie? Dlaczego nie – wyobraźnia Grzegorza Truchana nie zna granic:-) Sekcja Morsowania i Lodowego Pływania Termoklina świętochłowickiego WOPR w ramach treningu nad zalewem Chechło zorganizowała tym razem zawody w stylu retro. Wyobraźnia nie zna ograniczeń, więc nie potrzeba było wiele, aby „odtworzyć” realia z początku XX w. W końcu do uprawiania pływania nie jest potrzebna skomplikowana technologia;) Wystarczy chęć, dobra wola i odrobina samozaparcia-;) Bo nie da się ukryć, że woda w zalewie, choć dla nas ciepła, pewnie nie dla wszystkich była by optymalna. Ale w końcu o to chodzi amatorom zimowego pływania,

Czytaj więcej

Pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych

Te Święta Wielkanocne będą inne. Nie musi to jednak znaczyć, że zapomnimy o ich znaczeniu i przesłaniu.

Szanowni Państwo!

Doznajcie w te święta wyjątkowego szczęścia, poczujcie miłość Boga i opiekę aniołów,
zrozumcie sens życia i potęgę rodziny, otwórzcie serca i wpuście ptaki nadziei.
Pełnych spokoju i zdrowia Świąt Wielkanocnych oraz dobrego wypoczynku i wiosennego nastroju
Życzę Wam wszystkim pełnych spokoju i zdrowia Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej

Dbajmy o siebie nawzajem

Mógłbym napisać tysiąc słów o epidemii, narastającym strachu, walce, jaką codziennie toczą służby medyczne i sanitarno-epidemiologiczne. Tak, jak wszyscy, pozostaję z szacunkiem i wdzięcznością dla ich pracy. Tyle, że poświęceniu i zaangażowaniu innych musi towarzyszyć nasza wspólna odpowiedzialność i troska o siebie nawzajem. Przestrzegajmy wszyscy zaleceń, jakie zostały wydane. Ograniczmy do niezbędnego minimum przebywanie poza domem i kontakty osobiste. Zwracajmy uwagę, by dokładnie myć ręce i zachowywać bezpieczny odstęp w miejscach publicznych. Nie pozwólmy, by lekkomyślność zaprzepaściła starania tych, którzy narażają się dla nas. Miejmy w pamięci, że zachowana ostrożność przyniesie wymierne skutki nie tylko dla nas,

Czytaj więcej

Zbieramy podpisy dla Prezydenta

Już 10 maja będziemy wybierać Prezydenta RP. Przed nami kolejna kampania wyborcza, i tak jak poprzednio, wierzymy że zakończona sukcesem. Jednak, wiedząc, że najważniejszym krokiem przy każdych wyborach jest rejestracja kandydata, również tym razem zaczynamy od podpisów. Miejmy nadzieję, że tym razem nikt o prawicowych poglądach nie będzie miał dylematów – zbierać czy nie zbierać;-)

Wypełnione listy można składać w Biurze Senatorskim Senator RP Doroty Tobiszowskiej przy ul. Niedurnego 34 w Rudzie Śląskiej.

Czytaj więcej

Coś ważnego na Święta

Tradycyjne spotkanie opłatkowe drużyny WOPR w Świętochłowicach połączone było w tym roku z kursem udzielania pierwszej pomocy. Dla naszych ratowników było to w zasadzie przypomnienie podstaw RKO, bo przecież znają się na tym dobrze:-) Ćwiczeń jednak nigdy dosyć, tak samo jak zaangażowania w propagowanie wartościowych idei. W tym roku do firmowych gadżetów dodałem też zestawy niezbędne do udzielania pierwszej pomocy – maseczkę i rękawiczki. Obyśmy nigdy nie musieli ich wykorzystać, ale jeśli zdarzy się taka potrzeba, dobrze wiedzieć jak to zrobić i mieć przy sobie odpowiedni sprzęt. Tradycyjnie już nasze firmowe kalendarze niosą przesłanie honorowego krwiodawstwa.

Czytaj więcej

Udane Mistrzostwa

V Barbórkowo – Mikołajkowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Zimowym Pływaniu na basenie 50 m przeszły do historii. Na 50 metrowym odkrytym basenie OSiR Skałka odbyły się zawody dla prawdziwych twardzieli. W tym roku na starcie stanęła rekordowa jak dotychczas liczba zawodników, prawie dwukrotnie wyższa niż w ubiegłorocznych zmaganiach. Dla wszystkich zmarzniętych uczestników przygotowano ciepły posiłek i pamiątkowe dyplomy. Mimo zimna było naprawdę gorąco. Mistrzostwa odbywały się pod honorowym patronatem Senator RP Doroty Tobiszowskiej.

Czytaj więcej

Pływanie dla odważnych

W najbliższą sobotę, 7 grudnia na basenie OSiR Skałka przy Al. Parkowej odbędą się piąte już Barbórkowo-Mikołajkowe Mistrzostwa Polski w Zimowym Pływaniu pod honorowym patronatem Senator RP Doroty Tobiszowskiej. Pływanie w otwartym basenie zimą to z pewnością konkurencja wyłącznie dla prawdziwych miłośników ekstremalnych wrażeń. W tym roku konkurencje odbędą się na dystansach:

1000m (20x50m) styl klasyczny ISA
1000m (20x50m) styl dowolny
500 (10x50m)
250 (5x50m)
100 (2x50m)
50 (1x50m) – tylko w kategorii junior
Sztafeta 4×50 (drużyny skład mieszany, płeć, kategoria junior/senior)

Świętochłowicka Sekcja Morsowania i Zimowego Pływania „Termoklina”

Czytaj więcej

Szczęść Boże

„Barbórka” – to dzień szczególny, pielęgnujący tradycje wielu pokoleń, dzień refleksji nad górniczym trudem. Święto to przypomina zwyczaje, które kształtują tożsamość mieszkańców naszego regionu. Podtrzymuje także takie wartości, jak ciężka, rzetelna praca, rodzina oraz uczciwość i prawość. Zawód górniczy wymaga zarówno wiedzy, jak i odwagi. Kształtuje osobowość i charakter pokoleń ludzi pracujących w górnictwie, ucząc ich szacunku dla  sił  natury  i  wykonywanej  pracy

Wszystkim pracownikom  górnictwa składam najlepsze życzenia wszelkiego dobra, zdrowia i pomyślności, spokojnej i bezpiecznej
pracy, a ponadto spełnienia zamierzeń, powodzenia i szczęścia w rodzinie oraz we wszelkich sprawach osobistych.

Czytaj więcej

Święto PCK

Polski Czerwony Krzyż obchodzi 100-lecie istnienia. Z tej okazji Oddział Rejonowy dla Świętochłowic, Chorzowa i Rudy Śląskiej zorganizował w Centrum Kultury Śląskiej  uroczystość połączoną z uhonorowaniem zasłużonych Honorowych Dawców Krwi i osób związanych z ideą PCK. Razem z szefem świętochłowickiego WOPR Grzegorzem Truchanem, który oddał już ponad 80 litrów krwi, miałem przyjemność odebrać Medal 100-lecia PCK. Wśród wielu gości, którzy swoją obecnością docenili działalność PCK nie zabrakło też przedstawiciela Biura Senatorskiego Doroty Tobiszowskiej. W imieniu pani Senator życzenia zebranym złożył Krzysztof Bochnia.

Czytaj więcej

Sztafeta Wesołych Foczek

Kolejna, 11 już sztafeta pływacka uczniów szkół podstawowych z Świętochłowic zorganizowana przez Dziecięcą Sekcję Ratownictwa Wodnego „WESOŁE FOCZKI” działająca przy Drużynie WOPR Świętochłowice, w październiku przeszła do historii.

Dzieci po raz ósmy pokonały umowny odcinek Wisły, tym razem z Torunia do Korzeniewa (122,2 km). Sztafeta ta również zakończyła się ogromnym sukcesem – przepłynięto 138 km i 200 m, co daje łącznie 11 056 długości basenu. Dystans ten pokonało 318 dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli miasta Świętochłowic pod fachowym nadzorem Ratowników Drużyny WOPR Świętochłowice. Jak zawsze nasi ratownicy stanęli na wysokości zadania.

Czytaj więcej