Dobrych Świąt

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Niechaj to będzie dla nas wszystkich szczególny czas.

 

Czytaj więcej

Symbolika srebrnika

Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy zatrzymajmy się na moment i zastanówmy nad tym, na co zwykle jest za mało czasu. A może i chęci…. O trudnych tematach trudno się rozmawia, nie znaczy to jednak, że nie powinniśmy ich poruszać. Proponuję Państwu najnowszy felieton księdza Piotra Brząkalika. Na moment zadumy i przemyśleń.

 

„Drodzy słuchacze. Środa Wielkiego Tygodnia naznaczona jest zdradą i pewnie dlatego w tradycji, na dobre już zapomnianej, nazywana była dniem Judasza. A to pewno dlatego, że Liturgia tego dnia przypomina nam o Judaszu i jego zdradzie.

Czytaj więcej

Minister w Piekarach

Za nami kolejne już spotkanie z wiceministrem Grzegorzem Tobiszowskim. Tym razem oprócz ministra na zaproszenie posła Jerzego Polaczka do Piekar Śląskich przyjechała posłanka Bożena Borys-Szopa.

Spotkanie było okazją do przedstawienia mieszkańcom Piekar założeń programu Nowa Piątka PiS:

• Dodatkowa 13 emerytura dla każdego emeryta i rencisty.
• 500 zł na każde dziecko
• Niższe podatki zamiast 18% zapłacimy 17%
• Lepszy start dla młodych, czyli PIT 0% do 26 roku życia
• Odbudowa lokalnej komunikacji autobusowej.

Parlamentarzyści przedstawili także Program dla Śląska,

Czytaj więcej

Katowicka konwencja PiS

Punktualnie o 12:00 w sobotę rozpoczęła się w Katowicach konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Prezes Jarosław Kaczyński jako pierwszy zabrał głos,przedstawiając założenia, z jakimi kandydaci na posłów Parlamentu Europejskiego będą startować w majowych wyborach. Jako priorytety prezes wskazał obronę polskich interesów w Europie, stanie na straży tradycyjnych wartości i rozwój.  Premier Mateusz Morawiecki podkreślił rolę Śląska w nowoczesnej Europie jako jej motoru gospodarczego. Zaznaczył jednak, że kandydatów czeka ciężka i wytrwała praca, by dotrzeć z programem do wyborców.

Podczas konwencji przedstawieni zostali wszyscy kandydaci do Parlamentu. W okręgu śląskim będą to: Jadwiga Wiśniewska.

Czytaj więcej

Zbieramy podpisy

Zbliżają się kolejne wybory. Do końca marca będziemy zbierać podpisy pod listami poparcia dla kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu  Europejskiego z okręgu nr 11. Publikuję druk listy i zachęcam do składania podpisów. Wypełnione listy można przekazywać w świętochłowickim Biurze PiS przy ul. Polaka 2a (wejście od ul. Szpitalnej), mogą też Państwo kontaktować się w tej spawie przez formularz na tej stronie. Dziękuję z góry za pomoc, Jak sami wiecie, w tej sprawie zawsze się nam przyda;-)

Czytaj więcej

Świąteczna akcja

Kolejna, ostatnia już w tym roku akcja krwiodawstwa za nami. I to jaka! W autobusie było chwilami tak tłoczno, że chętni musieli czekać na wejście. Nie wystarczy deklarować, trzeba działać i dawać przykład. Dlatego firmową ekipą stawiliśmy się na wezwanie:-) Doświadczenie można mieć, ale równie ważne jest  nabywanie takowego. Wiem, że raz oddając krew budzi się ciągła chęć pomagania. Mam nadzieję, że „świeżynka” uhonorowana dziś listem gratulacyjnym za pierwsze oddanie będzie się wkrótce szczycić tytułem zasłużonego honorowego dawcy krwi. Żeby oddać krew, trzeba wypełnić ankietę, w której informujemy lekarza o swoim stanie zdrowia.

Czytaj więcej

Spotkanie opłatkowe

Jak co roku w Katowicach odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Organizowane przez Ministra Grzegorza Tobiszowskiego wigilie skupiają  polityków, samorządowców i lokalnych społeczników. W tegorocznym spotkaniu wzięli też udział parlamentarzyści, Wojewoda i Marszałek województwa Śląskiego.

W spokojnej, świątecznej atmosferze był czas, aby podzielić się refleksjami i dobrym słowem. Wspólne śpiewanie kolęd przypomniało, że już za kilka dni siądziemy ponownie do stołu i wraz z rodzinami będziemy cieszyć się tym szczególnym czasem.

Czytaj więcej

Zimowe pływanie na Skałce

1 grudnia na Kąpielisku Skałka odbyły się IV Barbórkowo-Mikołajkowe Otwarte Mistrzostwa Śląska  w zimowy pływaniu, będące eliminacją do Mistrzostw Polski. Pogoda tradycyjnie już nie zawiodła. To znaczy, nie zawiodła z punktu widzenia amatorów pływania w lodowatej wodzie, bo pozostali szczękali zębami:-) Przy -4 stopniach „ciepła” powietrza, w wodzie która zamarzała, ścigali się zawodnicy z całej Polski. Uczestników z roku na rok przybywa, co jest niekwestionowanym sukcesem świętochłowickiej drużyny WOPR i działającej przy niej Sekcji Morsowania i Lodowego Pływania „Termoklina”.  Pomogło również wsparcie Węglokoksu, firma już kolejny raz sponsoruje świętochłowickie zawody.

Czytaj więcej

Jubileusz krwiodawstwa

Krwiodawcą jest się zawsze i wszędzie:-) Dlatego z wielką satysfakcją miałem ostatnio zaszczyt uczestniczyć w Jubileuszu 60-lecia HDK PCK w Gliwicach. Podczas spotkania Prezes Janina Stachurska uhonorowała odznakami, medalami i pucharami osoby, które aktywnie krzewią ideę krwiodawstwa. Wśród nich znaleźli się panowie, którzy na swoim koncie mają już blisko 100 litrów odddanej potrzebującym krwi. Czapki z głów. A oto pełna lista nagrodzonych: Krystian Prymas, Bernard Kubas, Marek Nowara, Agnieszka Kocięcka, Anita Cieślar, Benedykta Krogulec, Józef Maj, Tomasz Świątkowski, Witold Tchórzewski, Kazimierz Porąbka, Jan Matuszczyk, Zygmunt Kowalski, Piotr Banach, Jolanta Piechowska, Teresa Burdziak i Józef Banach. Czytaj więcej