Coś ważnego na Święta

Tradycyjne spotkanie opłatkowe drużyny WOPR w Świętochłowicach połączone było w tym roku z kursem udzielania pierwszej pomocy. Dla naszych ratowników było to w zasadzie przypomnienie podstaw RKO, bo przecież znają się na tym dobrze:-) Ćwiczeń jednak nigdy dosyć, tak samo jak zaangażowania w propagowanie wartościowych idei. W tym roku do firmowych gadżetów dodałem też zestawy niezbędne do udzielania pierwszej pomocy – maseczkę i rękawiczki. Obyśmy nigdy nie musieli ich wykorzystać, ale jeśli zdarzy się taka potrzeba, dobrze wiedzieć jak to zrobić i mieć przy sobie odpowiedni sprzęt. Tradycyjnie już nasze firmowe kalendarze niosą przesłanie honorowego krwiodawstwa.

Czytaj więcej

Udane Mistrzostwa

V Barbórkowo – Mikołajkowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Zimowym Pływaniu na basenie 50 m przeszły do historii. Na 50 metrowym odkrytym basenie OSiR Skałka odbyły się zawody dla prawdziwych twardzieli. W tym roku na starcie stanęła rekordowa jak dotychczas liczba zawodników, prawie dwukrotnie wyższa niż w ubiegłorocznych zmaganiach. Dla wszystkich zmarzniętych uczestników przygotowano ciepły posiłek i pamiątkowe dyplomy. Mimo zimna było naprawdę gorąco. Mistrzostwa odbywały się pod honorowym patronatem Senator RP Doroty Tobiszowskiej.

Czytaj więcej

Pływanie dla odważnych

W najbliższą sobotę, 7 grudnia na basenie OSiR Skałka przy Al. Parkowej odbędą się piąte już Barbórkowo-Mikołajkowe Mistrzostwa Polski w Zimowym Pływaniu pod honorowym patronatem Senator RP Doroty Tobiszowskiej. Pływanie w otwartym basenie zimą to z pewnością konkurencja wyłącznie dla prawdziwych miłośników ekstremalnych wrażeń. W tym roku konkurencje odbędą się na dystansach:

1000m (20x50m) styl klasyczny ISA
1000m (20x50m) styl dowolny
500 (10x50m)
250 (5x50m)
100 (2x50m)
50 (1x50m) – tylko w kategorii junior
Sztafeta 4×50 (drużyny skład mieszany, płeć, kategoria junior/senior)

Świętochłowicka Sekcja Morsowania i Zimowego Pływania „Termoklina”

Czytaj więcej

Szczęść Boże

„Barbórka” – to dzień szczególny, pielęgnujący tradycje wielu pokoleń, dzień refleksji nad górniczym trudem. Święto to przypomina zwyczaje, które kształtują tożsamość mieszkańców naszego regionu. Podtrzymuje także takie wartości, jak ciężka, rzetelna praca, rodzina oraz uczciwość i prawość. Zawód górniczy wymaga zarówno wiedzy, jak i odwagi. Kształtuje osobowość i charakter pokoleń ludzi pracujących w górnictwie, ucząc ich szacunku dla  sił  natury  i  wykonywanej  pracy

Wszystkim pracownikom  górnictwa składam najlepsze życzenia wszelkiego dobra, zdrowia i pomyślności, spokojnej i bezpiecznej
pracy, a ponadto spełnienia zamierzeń, powodzenia i szczęścia w rodzinie oraz we wszelkich sprawach osobistych.

Czytaj więcej

Święto PCK

Polski Czerwony Krzyż obchodzi 100-lecie istnienia. Z tej okazji Oddział Rejonowy dla Świętochłowic, Chorzowa i Rudy Śląskiej zorganizował w Centrum Kultury Śląskiej  uroczystość połączoną z uhonorowaniem zasłużonych Honorowych Dawców Krwi i osób związanych z ideą PCK. Razem z szefem świętochłowickiego WOPR Grzegorzem Truchanem, który oddał już ponad 80 litrów krwi, miałem przyjemność odebrać Medal 100-lecia PCK. Wśród wielu gości, którzy swoją obecnością docenili działalność PCK nie zabrakło też przedstawiciela Biura Senatorskiego Doroty Tobiszowskiej. W imieniu pani Senator życzenia zebranym złożył Krzysztof Bochnia.

Czytaj więcej

Sztafeta Wesołych Foczek

Kolejna, 11 już sztafeta pływacka uczniów szkół podstawowych z Świętochłowic zorganizowana przez Dziecięcą Sekcję Ratownictwa Wodnego „WESOŁE FOCZKI” działająca przy Drużynie WOPR Świętochłowice, w październiku przeszła do historii.

Dzieci po raz ósmy pokonały umowny odcinek Wisły, tym razem z Torunia do Korzeniewa (122,2 km). Sztafeta ta również zakończyła się ogromnym sukcesem – przepłynięto 138 km i 200 m, co daje łącznie 11 056 długości basenu. Dystans ten pokonało 318 dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli miasta Świętochłowic pod fachowym nadzorem Ratowników Drużyny WOPR Świętochłowice. Jak zawsze nasi ratownicy stanęli na wysokości zadania.

Czytaj więcej

Kolejny ważny krok

Szanowni Państwo, z dumą i radością dzielę się informacją, że odebrałem dyplom studiów MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. To był trudny rok i wymagające studia, dlatego radość z ich ukończenia tym większa. Tym bardziej, że zdobyta wiedza pozostaje i pomaga w codziennej pracy. Wielu rzeczy się dowiedziałem, a na wiele spojrzałem z innej strony. Bardzo cenne i inspirujące doświadczenie.

Czytaj więcej

Głosujmy na Dorotę – warto!

Już kilka razy zwracałem się do Was z prośbą o poparcie kandydatów PiS w wyborach. Chciałbym to dziś zrobić ponownie. Tym razem będzie to jednak inna prośba. Inna, bo dotyczy osoby pełnej cech, o które w świecie polityki coraz trudniej. Start Doroty Tobiszowskiej do senatu był dla wielu osób niespodzianką. Dla niektórych tak dużą, że do dziś nie mogą w to uwierzyć;-)

Ale zostawmy z boku sprawy, które nie są warte uwagi. Wolę powiedzieć kilka słów o Dorocie. Co wyróżnia ją na tle polityków? Szczerość, ogromna otwartość w podejściu do ludzi i radość z tego,

Czytaj więcej

Konwencja i nie tylko

W sobotę Katowice stały się centrum politycznej mapy Polski. Na konwencję Prawa i Sprawiedliwości, poświęconą przede wszystkim gospodarce, przyjechali między innymi Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i była premier Beata Szydło. Podczas spotkania w Międzynarodowym Centrum Kongresowym zaprezentowany został Pakiet dla Przedsiębiorców zawierający propozycje wsparcia i ulg dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jak podkreślił Prezes Kaczyński, Polska ma szansę stać się krajem na poziomie zachodu Unii Europejskiej i pozostać nim już na stałe. Liderzy PiS zaznaczali, że dla rozwoju Polski ogromne znaczenie ma też wierność tradycyjnym wartościom oraz solidarność społeczna.

Czytaj więcej

Koniec lata

Zakończenie lata bez sztafety i ratowniczego spotkania po latach nie byłoby tak udaną imprezą sportową. Tym razem  w Koszęcinie. Bardzo szkoda, że Grzegorz Truchan musi to robić poza miastem. Wiem, że Prezydent uprawia sport i popiera takie inicjatywy, więc może czas, żeby osoby zaangażowane w sport i kulturę miały możliwość dania ujścia swoich pomysłów w naszym mieście.

Tego typu imprezy nie wymagają dużych nakładów, a łączą zdrowy tryb życia ze wspólnym spędzaniem czasu. Dlatego niezmiennie namawiam na promowanie zdrowego stylu życia.

Czytaj więcej